Yukarı

OTOGAR CİNAYETİNE 2 TUTUKLAMA

OTOGAR CİNAYETİNE 2 TUTUKLAMA
Bu içerik 1364 kez okundu.

Batman Valiliği, önceki gün Şehirlerarası otobüs terminalinde yaşanan cinayet olayıyla ilgili 2 kişinin tutuklandığını ve olay günü ilk müdahalede bulunan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar üzerine Batman Şehirler Arası Otogarda meydana gelen olay ile ilgili açıklama gereği duyulmuştur.  28.08.2019 Çarşamba günü saat 15:15 sıralarında İlimiz Şehirler Arası Otobüs Terminali içerisinde kavga olduğu, kavgada kesici alet kullanıldığı ve kavgadan dolayı yaralı bir şahsın olduğu yönünde İlimiz Emniyet Müdürlüğüne yapılan ihbar üzerine olay yerine saat 15:19 da Emniyet Müdürlüğü ekipleri intikal etmiştir. Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde bir yaralı şahıs ve olayı gerçekleştiren şüpheli şahısın olay yerinde olduğunu görmeli üzerine, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte yakalanmış olup, yaralı şahıs ise ambulans ile en yakın hastaneye sevk ettirilmiştir.

Konu ile ilgili olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden olay günü idari yönden soruşturma başlatılmış olup, Adli Tahkikat sonucu olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen Çocuk A.K isimli şüpheli şahıslar tutuklanmıştır.” Denildi

 

NE OLMUŞTU.

Batman Şehirlerarası Otogarı’nda geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen olayda iki kişi, Suat Yüksekbağ'ı 27 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olaydan ardından sosyal medyaya düşen görüntülerdeki detaylar adeta kan dondurdu. Otogarda bulunan bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde katil, 27 yerinden bıçakladığı Suat Yüksekbağ’ın başında ölmesini bekledi. Polis ise olup bitenleri adeta izlemekle yetinmesi ise sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. 
Polisin, Yüksekbağ’ı ağır yaralayan caniye müdahale etmek yerine etmek yerine etrafta duruma tepki gösteren vatandaşlara gazla müdahale ettiği ve ellerindeki sopalarla tepki gösterenleri tehdit ettiği görülüyor. Olay yerinde kan kaybeden Yüksekbağ, daha sonra ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yetirdi. 
 

Etiketler:
Sende Yorumla...