Yukarı

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Bu içerik 205 kez okundu.

Batman Belediyesi 2019 yılı Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlar için geçici kurban kesim ve satış yerlerini belirledi.

Dini vecibelerini yerine getirmek, sağlık şartlarına, çevre temizliğine ve hayvanların eziyet çekmeden uygun bir şekilde kurbanlarını kesmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlıklarını tamamlayan Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Batman Belediye Başkanlığınca belirlenen yerlerin haricinde kurban kesimine kesinlikle müsaade etmeyecek.

Gültepe Mahallesi Yeniçağ Caddesi sonunda bulunan Kız Yurdu yanı, Çamlıtepe Mahallesi 11. Cadde 4007 sokak, Bahçelievler Mahallesi 1629. Sokak Petrol Ortaokulu Yanı, Yeni Otogar Yanı (Fuar Alanı), Sakatatçılar Sitesi ile İkiztepe Köyü’nde bulunan Et Entegre tesislerinde kesimlerin yapılmasına müsaade edilecek.

Geçici kurban satış ve kesim yerlerinde gerekli hazırlık ve altyapının oluşturulması için çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen adreslerde kesim yerlerini Kurban Bayramı’na kadar hazır hale getirecek. Bu arada BASKİ, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve  Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de çevre düzeni, temizlik ve atıkların bertaraf edilmesi için gerekli çalışmaları yapacak.

Batman Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Demir: “Belediyemizce belirlenen yerler dışında kurban kesimine kesinlikle müsaade edilmeyecek. Halkımızın rahat ve hijyenik bir ortamda dini vecibelerini yerine getirmesi için yapacağı kurban kesimlerini kolaylaştırıcı her türlü önlem alınmış durumda. Halkımızın bayram öncesi ve sonrasında; dilek, talep ve şikayetlerini Belediyemizin Beyaz Masa whatsapp hattı 0 533 153 65 72, Alo 153, 0 488 213 27 59 numaralı telefonlara 7 gün 24 saat iletebilirler. Belediye Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüklerimize bağlı ekiplerimiz, kurban kesim yerleri dışında uygun olmayan yerlerde kurban kesiminin yapılmasına müsaade etmeyerek, bunun aksi durumunda gerekli yasal işlem başlatılacaktır” dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...