Yukarı

9. YILINDA ANILDILAR

9. YILINDA ANILDILAR
Bu içerik 266 kez okundu.

2010 yılında patlayan mayın sonucu yaşamını yitiren Batman Barosu Eski Başkanı Av. Sedat Özevin, İHD Şubesi Eski Başkanı Sadi Özdemir, HADEP Eski PM Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Salih Özdemir ve kardeşleri Sıdık Özdemir, ölümlerinin 9. yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

Demirbilek Köyü Mezarlığı’nda yapılan anmaya, Batman Milletvekilleri Av. Ayşe Acar Başaran, Feleknaz Uca, Av. Rüştü Tiryaki ve Dr. Necdet İpekyüz, Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, BARO Başkanı A.Hamit Çakan, PAK İl Teşkilatı, İHD Üyeleri, Özdemir ve Özevin Aileleri katıldı.

“ÇATIŞMALI SÜRECİN SONA ERMESİNİ İSTİYORUZ”

Programda yapılan açıklamada “9 yıl önce 31 Temmuz 2010 gecesi TPAO’ya ait Güney Raman Petrol Sahasında çıkan yangını söndürmeye giderken Özevin ve Özdemir Kardeşler, hayatlarını kaybetti. Aradan 9 yıl geçti. Maalesef yaşadığımız coğrafyada 35 yıldır çatışmalı süreçten geçiyoruz. Ölüm ve öldürülmelerin yaşanmaması için yıllardır sürdürülen çatışmalı sürecin son bulması, kime, nerede, nasıl zarar vereceği belirsiz olan silahların, toplumumuzdan arındırılmasını, zihinlerde yaratılan tahribatların tedavi edilmesini istiyoruz. Barışı savunmak yürek işidir. Barışı savunanların daha yüksek sesle konuşmalarını istiyoruz” denildi. (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...