Yukarı

DİYARBAKIR UÇAK SEFER SAYISINI ARTIRDI - DARISI BATMAN'A

DİYARBAKIR UÇAK SEFER SAYISINI ARTIRDI - DARISI BATMAN'A
Bu içerik 360 kez okundu.

Bölgede uçak sefer sayısının düşmesi ve bilet fiyatlarının yükselmesine tepki gösteren iş dünyasının çağrısına, Ak Parti MKYK üyesi Mehdi Eker ses verdi.

Mehdi Eker, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla Diyarbakırlılara müjdeyi verdi. Türk Hava Yollar Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile sorunu görüştüğünü belirten Eker, görüşme sonucunda THY'nin Diyarbakır sefer sayılarında artışa gidileceği ve ekonomi sınıfı koltuk sayının artırılacağının müjdesini verdi. Eker yaptığı sosyal medya hesabında Diyarbakırlılara verdiği müjde de şu ifadelere yer verdi. "Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (TSO) ve hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda, THY YKB Sayın İlker Aycı ile yaptığım görüşme sonucu THY'nin Diyarbakır sefer sayılarında artışa gidilecek ve ekonomi sınıfı koltuk sayısı artırılacaktır. Alınan karar Ağustos ayında itibaren uygulamaya geçecektir."

"BATMAN SAHİPSİZDİR"

Batman Milletvekillerinin de Diyarbakır gibi girişimlerde bulunarak Batman'a da sefer sayısı ve ekonomi koltuk sayının artırılmalarını isteyen vatandaşlar, " Uçak sefer sayısının yükseltilmesi ve bilet fiyatlarının düşürülmesi için onlarda Sivil Toplum Örgütü (STK) toplanıp basın açıklaması yaptı. Kimse seslerini duymadı, yada duymak istemedi. Batman'ımızın 5 vekili var,  bu vekillerimiz tepkilerini koyup Batman'ın  da uçak safer sayısını yükseltebilir. Batman sahipsiz bir memlekettir. Kimse Batman için elini taşın altına koymak istemiyor. Biz burada temsilci seçiyoruz ki, sorunlarımızı çözsün. Uçak sefer sayısının artırılması kadar küçük bir şey bile çözemiyorlarsa ne işimize yarayacaklar anlamıyoruz." dediler.   (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...