Yukarı

ÜST GEÇİT TALEBİ REDDEDİLDİ

ÜST GEÇİT TALEBİ REDDEDİLDİ
Bu içerik 342 kez okundu.

Muhtarların Batman- Siirt Çevreyoluna üst geçit talebi kabul edilmedi 

Siirt çevreyolunda üst geçit için Valiliğe dilekçe veren Çamlıtape ve Yavuzselim Mahalle muhtarlarının talepleri Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından reddedildi.

Valilikte yapılan muhtarlar toplantısında Çamlıtape ve Yavuzselim Mahalle muhtarları Siirt Çevreyolunda yönlendirme levhası ve Üst geçit talebinde bulundu.

Talepleri değerlendiren Valilik Karayollarına muhtarların talebini iletti.  Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Muhtarların bu talebine istinaden cevap yazdı. Karayollarının yazdığı cevap yazısında, üst geçit yapılması istenen Batman-Siirt Çevreyolu kesiminde, Dünya Hastanesinden başlayarak çöplük kavşağına kadarki 4 km'lik yol üzerinde 3 adet sinyalize kavşak, yayaların yoğun olarak geçiş yaptığı 3 adet noktada butonlu sinyalize yaya geçişinin yapıldığı ve 5 adet noktada ise yatay ve düşey işaretlemelerle trafik güvenliği sağlandığı ve yaya geçidi oluşturduğu belirtildi.

TRAFİK EKİPLERİ  DENETİM YAPARSA GÜVENLİK SAĞLANIR

Karayollarının cevap yazısında, Batman-Siirt Çevre yolunda gerekli çalışmaların yapıldığı trafik ekiplerinin söz konusu yolda denetim yapmaları halinde trafik güvenliğinin sağlanacağı belirtilerek şöyle devam etti. "Yayaların trafik güvenliğinin sağlandığı bu noktadan geçişini sağlamak ve düzensiz yaya geçişlerini engellemek adına, 2018 yılında bu güzergah boyunca orta refüje yaya korkuluğu montajının yapıldığı söz konusu yolda yaya geçitlerini kullanması ve İl Emniyet trafik ekiplerince gerekli denetimlerin yapılması halinde trafik güvenliği sağlanacaktır. Yönlendirme levhası talep edilen Şevket Başak Köprülü Kavşak ayırım noktası için inceleme yapılmış olup, söz konusu noktada başüstü yönlendirme levhalarının yapılması programa alınmıştır. Başüstü yön levhalarının 2019 yılında montajı yapılacaktır" (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...