Yukarı

İHD 33 YAŞINDA

İHD 33 YAŞINDA
Bu içerik 99 kez okundu.

İnsan Hakları Derneği’nin 33’üncü yıldönümü münasebetiyle, İnsan Hakları Derneği Batman Şubesi’nde basın açıklaması ve müzikli kutlama yapıldı. Etkinliğe Batman Belediye başkanı Dr. Mehmet Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, belediye meclis üyeleri, İnsan Hakları Derneği Batman Şubesi Yöneticileri ve hak savunucuları katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, İHD’nin yıl dönümünü gururla, iftiharla kutladığını belirterek; “ İHD Türkiye’nin tarihidir, geçmişidir, vicdanıdır, sistemin yaptığı bütün yanlışlıkların kayıt altına alındığı arşivdir. Sistemin şuana kadar tahrip ettiği, boşalttığı köylerin hafızasıdır. İleriki tarihte eğer yapılanlardan var olan sistem yargılanacaksa İHD’nin tutmuş olduğu arşivlere dayanılarak yargılanacak. İHD şuana kadar o vicdanı hakkıyla temsil ettiği gibi o temsiliyeti sağlayabilecek çok erdemli insanlar da yetiştirdi. Birçok insanın kendine ölçü alabileceği bir insan profili yarattı. Bundan sonraki tarihte de bu erdemler üzerinden Türkiye tarihinin daha ileriki, aşamasına gelmesi için mücadelesini sürdürecektir. Bedeller ödendi, Tahir Elçi gibi şehitler verildi. Yine de kendine yakışır bir pratik, bir arşiv kazandırdı.  Kendilerine başarılar diliyoruz. Bu alana daha fazla katkı sunan, toplumsal vicdanı temsil etmek isteyen insanların burada mücadele etmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik Bahar Kültür Merkezi sanatçılarının seslendirdiği şarkılarla devam etti. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...