Yukarı

BATMANLILAR BAYRAKLARLA MEYDANLARI DOLDURDU

BATMANLILAR BAYRAKLARLA MEYDANLARI DOLDURDU
Bu içerik 274 kez okundu.

HEP BERABER TÜRKİYE'YİZ

Turgut Özal Bulvarı'nda mehter takımının katılımıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe katılan vatandaşlar, Valilik önündeki Adalet Caddesi'ne geldi.

Burada düzenlenen programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve şehitler için dua edildi.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Atatürk Havalimanı önünde yaptığı konuşma, dev ekranlardan izletildi. Batman Valisi Hulusi Şahin, yaptığı konuşmada, meydanlarda dalgalanan bayrakların dosta güven, düşmana korku verdiğini söyledi.

ELLERİNİZDEKİ BAYRAK DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VERDİ

Meydanlardan birlik ve beraberlik mesajının da verildiğini belirten Vali Şahin, şöyle dedi:"Bugün bu meydanda ellerinizde dalgalanan al bayraklar bir mesaj verdi. Bu mesaj, dosta güven, düşmana korku verdi. Batman Meydanı'ndan gösterdiğimiz duruş istikbalimiz için bir ışıktı. Her şehir meydanından bugün o ışık yukarı doğru çıkıyor ve bir hilal gibi gökyüzünde dalgalanıyor. Aynı ay yıldızlı bayrağımız gibi. Bugün Batman bu meydanda 'Biriz, beraberiz, hep beraber Türkiye'yiz.' mesajını verdi."

Darbe girişimi sırasında darbecilerden ele geçirilen tankı kullanan kamyon şoförü Mehmet Köse de 15 Temmuz coşkusunun tüm Türkiye'de yaşanmasının kendisini duygulandırdığını söyledi. Konuşmaların ardından Grup Tillo, Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahileri seslendirildi.Program kentteki camilerden sela okunmasıyla sona erdi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...