Yukarı

15 TEMMUZ PANELİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ PANELİ DÜZENLENDİ
Bu içerik 86 kez okundu.

Batman Üniversitesince "15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Zaferi Paneli" düzenlendi. 

Merkez kampüsteki panelde İstiklal Marşı okundu ve Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, İl Müftüsü Turgut Erhan şehit ve gaziler için dua etti.15 Temmuz gecesiyle ilgili sinevizyon gösteriminin de yapıldığı programda konuşan Batman Valisi Hulusi Şahin, milletin kahramanlığıyla o gece uçurumun eşiğinden dönüldüğünü söyledi.Şahin, "16 Temmuz sabahına ülke olarak 15 Temmuz öncesine göre daha güçlü şekilde uyandık." dedi.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş da 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi. Cumhuriyet tarihinde milletin, cunta, darbe, postmodern darbe, muhtıra, kalkışma gibi birçok kavramla tanıştığını anlatan Durmuş, tüm bunları geride bıraktıklarını düşünürken bir yenisiyle tanıştıklarını dile getirdi.

ÖRGÜTLER BİR OLDU

Her tanışmayla bir parça daha sarsıldıklarına dikkati çeken Durmuş, şunları kaydetti:"Gün geldi sandıkla gelen silahla gitti. Gün geldi bir gecede bu milletin silahları bu ülkenin halkının üzerine ateş açtı. Nitekim 15 Temmuz akşamı FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek üzere harekete geçti. Bu milletin silahını gene bu aziz millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulundu ancak milletimiz, meydanları ve sokakları doldurarak vatan hainlerine gereken dersi verdi.O gece tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek ve bilek olmuş iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük bir Türkiye vardı."

Panele Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik, İstinye Üniversitesi Güvenlik ve Terör Uzmanı Dr. İmbat Muğlu, gazeteci - yazar Yaşar İçen, İçişleri Bakanlığının "Kardeş Şehirler ve Biz Anadoluyuz" Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi ve darbe girişimi sırasında darbecilerden ele geçirilen tankı kullanan kamyon şoförü Mehmet Köse konuşmacı olarak katıldı.Konuşmacılar, hain darbe girişiminin ülkeye verdiği zararlara dikkati çekti. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...