Yukarı

DEV TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLDİ

DEV  TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLDİ
Bu içerik 169 kez okundu.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde Türkiye’nin 4. büyük Türk Bayrağı’nın 42 m’lik göndere çekilmesi için tören düzenledi.Törene Batman Valisi Hulusi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Adli ve idari protokol üyeleri, STK temsilcileri, Üniversite personeli ve öğrencileri katıldı. Vali Hulusi Şahin burada yaptığı konuşmada, “Biz bayrağımıza baktığımız zaman onun uğrunda şehit olan milyonları hatırlıyoruz. Sadece birinci dünya harbinde üç milyon şehit verdik,  topraklarımızı savunmak için. Bayrak için biz canımızı veririz. Bir an da düşünmeyiz. Bunu en son 15 Temmuz’da gördük. Her gün yaşıyoruz. Daha yeni Hakkâri’de üç şehit verdik.  Bayrak için veriyoruz. Bayrağımız için veriyoruz ve hedefimizde ay yıldızlı bayrağımızın topraklarımız üzerinde ilelebet dalgalanmasıdır. Birliğimizin bütünlüğümüzün sembolü olan Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızı bu güzel kampüse yerleştirdikleri için tekrar üniversitemize teşekkür ediyorum.” dedi.

Batman Üniversitesi Rektörü Durmuş ise, “Bayrağımız, ulusumuzun şeref simgeleri olan ay ve yıldızı ile dünyada Türkiye Cumhuriyeti'nin onurunu büyük bir inançla simgeleyen abidedir. Öyle ki;  'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' dizesindeki satırlar Türk Bayrağı'nın tarihine hitaben yazılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Türkiye’nin 4. büyük 96 m²’lik dev bayrağı, 42 metrelik göndere çekildi. (Fırat Turğut)

Etiketler:
Sende Yorumla...