Yukarı

“15 Temmuz ruhu daima diri kalacak”

 “15 Temmuz ruhu daima diri kalacak”
Bu içerik 317 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, 15 Temmuz ruhunun daima diri kalacağını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, “15 Temmuz ruhunu daima diri tutacağız.” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhurbaşkanının çağrısıyla milletin FETÖ’nün işgal girişimine karşı kahramanca bir direniş göstererek tarih yazdığını belirten Biçici, halkın dünya siyasetinde eşi benzeri görülmemiş bir destana imza attığını vurguladı.

16 Temmuz 2016 sabahı Türkiye'nin, milli iradenin tüm süreçlere hakim olduğu, bugün ve gelecekte içeriden ve dışarıdan kimsenin artık Türkiye'nin geleceğine, kaderine müdahale etmeye cesaret edemeyeceği bir döneme uyandığını belirten Biçici, "16 Temmuz’dan bugüne olduğu gibi Türkiye, demokrasi adına verdiği haklı mücadelesini, vatandaşından iş dünyasına, siyasetine ve ordusuna kadar topyekun birlik içerisinde vermeye devam edecek.” dedi.

Açıklamanın devamında Biçici şunları söyledi: “15 Temmuz milli birlik günü vesilesiyle TÜMSİAD olarak kardeş kuruluşlarımızla birlikte dualarımızın daima fedakâr gazilerimizle beraber olduğunu belirtiyoruz. Bu destanı yazan milletimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, bu ruhun yaşatılması için çaba gösteren herkese teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah Teâlâ’dan rahmet diliyoruz.” (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...