Yukarı

"FETÖ’yü Amerika yönetiyor"

Bu içerik 258 kez okundu.

​ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, FETÖ'ye Amerika'nın yönettiğine dikkat çekti.

Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, 15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından ABD’nin desteğiyle gerçekleştirilen ve 250 kişinin katledildiği, 2 bin 196 kişinin de yaralandığı darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla İLKHA’ya açıklamalarda bulundu.

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen darbe izlerinin hâlen atlatılamadığını vurgulayan Tanrıseven, FETÖ’nün en çok kurumlara zarar verdiğini kaydetti.

Amerika’nın FETÖ’yü barındırmasının onu desteklediğini ve hatta yönettiğini gösterdiğini belirten Tanrıseven, darbe girişiminin amacının İslam dünyasının önünü kesmek olduğunu söyledi.

Halkın ve kurumların darbe girişimini engellediğini anımsatan Tanrıseven, “Hain saldırı milletimizin feraseti sayesinde alt edildi. O gün iktidarı ve muhalefetiyle herkes 15 Temmuz darbe girişimine karşı çıktı. Halkın kararlı duruşu darbe dönemlerinin kapandığını göstermiştir. 28 Şubat döneminin binyıl süreceği söyleniyordu ama çok kısa sürede bertaraf edilmişti. Bu hain darbe girişimi de yine aynı gecede bertaraf edildi.” dedi.

“YARINLARIMIZI ÇALDILAR”

FETÖ’nün her alanda ülkeye büyük bir zarar verdiğini vurgulayan Tanrıseven, “FETÖ’nün ülkemize verdiği en büyük zarar aslında o gece 250 vatandaşımızın şehit olması değildi. Devletin bütün kurumlarını alt üst eden bir anlayışa sahip oldular. Yarınlarımızı çaldılar, gençlerimizi zehirlediler, adeta robotlaştırdılar. Bu toplumun en genç, zeki insanın bir şekilde beynini yıkayarak kendi örgütsel amaçlarına alet etmeye çalıştılar.” diye konuştu.

“FETÖ’NÜN EN BÜYÜK ZARARI KURUMLARA OLDU”

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen ülkenin yeterince darbenin izlerini atlatamadığını belirten Tanrıseven, şunları söyledi:“Hâlâ FETÖ ile mücadele devam ediyor. Hâlâ devletin tüm kurumları onlarla gerekli mücadeleyi yapıyor ama biz kayıp neslin yerini halen dolduramadık. İster istemez birçok kurumda boşluk oluştu. FETÖ’nün en büyük zararı aslında kurumlara oldu. Adliyeden 5 bin civarında hâkim, savcı ihraç edildi. Bunların çoğu da tecrübeliydi. Bunların çoğunluğu da o dönemde FETÖ’nün kendine yakın gördüğü ve etkili yerlere getirdiği hâkim ve savcılardı. Bunlar gittikten sonra ister istemez bir boşluk oluştu. Son dönemde çok sayıda hâkim ve savcı alındı ama bunların yetişmesi bir zaman alıyor. Bir hâkim ve savcının yetişmesi ortalama 10 yıl alıyor. Adalet işliyor bir şekilde ama geç işleyebiliyor. En büyük sorun FETÖ’nün o kesimi zehirlemesi ve o kesimin şu anda aramızda olmamasıdır. Bu askeri için de geçerlidir. Orada da aynı boşluk var.” (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...