Yukarı

"BATI KENDİ YOZ İLİŞKİLERİNİ İSLAM DÜNYASINA EMPOZE ETMEYE ÇALIŞIYOR"

Bu içerik 85 kez okundu.

​BM'nin "aile ve kadın" raporuna tepki gösteren hukukçular, Batının kendi yoz ilişkilerini İslam dünyasına empoze etmeye çalıştığına dikkat çekerek uyarılarda bulundular.

Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin yıllık olarak hazırladığı Dünya Kadın İlerleme Raporu'nun, gayr-i meşru bir hayatı özendirmeyi amaçladığını belirterek, Batı'nın kendi yoz ilişkilerini İslam dünyasına empoze etmeye çalıştığına dikkat çekti.

Aile kurumunun yozlaşmasının toplumun sağlığını doğrudan yozlaştırdığını ifade eden Tanrıseven, sokak kültürüyle, kapitalist kültürle yetişen bir insandan çok fazla vicdanlı, merhametli olmasının beklenemeyeceğini kaydetti.

Batının kendi yoz ilişkilerini İslam dünyasına empoze etmeye çalıştığını vurgulayan Tanrıseven, hükümet başta olmak üzere hassasiyet sahibi tüm sivil toplum kuruluşlarına aileye sahip çıkma çağrısında bulundu.

BM Kadın Birimi tarafından yıllık olarak hazırlanan Dünya Kadın İlerleme Raporu'nda yer alan ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyleyen Tanrıseven, “Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından yıllık olarak hazırlanan Dünya Kadın İlerleme Raporunda yapılan değerlendirmede, kadınlar için en tehlikeli yerlerden birinin aile ortamı olduğu belirtilmiş. Böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Öncelikle kadınlar için en tehlikeli yerlerden birinin aile ortamı olduğunu söylemek gayr-i meşru bir hayatı özendirmekten ibarettir diye düşünüyorum.” dedi.

“AİLE KURUMUNUN YOZLAŞMASI TOPLUMUN SAĞLIĞINI DA YOZLAŞTIRIR”

Ailenin yozlaşmasının toplumu yozlaştıracağını vurgulayan Tanrıseven, “Aile kurumunun yozlaşması toplumun sağlığını da doğrudan yozlaştırmaktadır. Toplum yozlaştığında ise suç oranları artmaktadır. Bu, ülkemiz açısından bilinen bir gerçekliktir. Sadece bölgemiz için değil tüm dünya geneline baktığımız zaman aile sağlığı ne zaman bozulmuşsa toplum sağlığı da bozulmuş ve yeni suç türleri ortaya çıkmış, suçlarda artış ortaya çıkmıştır.” diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...