BELEDİYEDEN HURDACILARA UYARI: HIRSIZLIĞA ALET OLMAYIN
Advert
Yukarı

BELEDİYEDEN HURDACILARA UYARI: HIRSIZLIĞA ALET OLMAYIN

BELEDİYEDEN HURDACILARA UYARI: HIRSIZLIĞA ALET OLMAYIN
Bu içerik 204 kez okundu.

Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir , belediyeye ait mazgal ve rögar kapaklarının yerinden sökülüp götürülerek hurdacılara satılması konusunda uyarılarda bulundu.

Batman Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğüne ait yağmur suyu ve kanalizasyon rögar kapaklarının çalınması nedeniyle araç ve yayaların açık kalan kapaklara düşmesi sonucunda zarar gördüğüne dikkat çeken Başkan Demir , bunun da istenmeyen sonuçlara sebebiyet verdiğini söyledi.

Başkan Demir, “Çalınan rögar ve mazgal kapakları nedeniyle her yıl birçok trafik kazası meydana gelmekte ve bunun sonucunda yaralanmalar ve can kayıpları yaşanmaktadır. Batmanlı hemşehrilerimizi ve hurdacı esnafımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Tek geçim kaynağı hurdacılık olan dürüst esnafımızın rögar kapağı hırsızlarıyla işbirliği yapmayacaklarına inancımız tamdır. Halkın malını satmaya yeltenenlerin görülmesi halinde Belediyemizin Alo 153 ve 0488 213 27 59 numaralı telefonlarına veya 155 Polis İmdat hattına ihbarda bulunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Demir, ayrıca belediye zabıtasının yaptığı kontrollerde hurdacı esnafında mazgal veya rögar kapaklarının tespiti halinde işyerlerine cezai müeyyide uygulanarak iş yerlerinin süresiz kapatılması için işlem yapılacağını hatırlattı. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...