İHL’LER ÖĞRENCİ TERCİHLERİNİ BEKLİYOR
Advert
Yukarı

İHL’LER ÖĞRENCİ TERCİHLERİNİ BEKLİYOR

İHL’LER ÖĞRENCİ TERCİHLERİNİ BEKLİYOR
Bu içerik 390 kez okundu.

Katsayı adaletsizliğinin kalkması ve orta kısımların yeniden açılmasının ardından her geçen gün başarıları artan İmam Hatip Liseleri, öğrencilerin tercihlerini bekliyor.

İmam Hatip Liseleri, katsayı adaletsizliğinin kalkması ve orta kısımların yeniden açılmasından sonra başarısı her geçen gün artırıyor. 1-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak tercihler, Batman’da yeni binasında erkek öğrenciler için açılan proje okulu Zeynel Bey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrenci tercihlerini bekliyor.

Özellikle 2014 yılında eğitim ve öğretime başlayan proje İmam Hatip Liselerinin ilk mezunlarını vermesi de bu başarıda önemli bir rol oynadı. 2018 yılında imam hatip lisesinden mezun olan 234 bin öğrencinin yüzde 28,6'sı lisans ve önlisans bölümlerine yerleşirken, yüzde 37,6'sı da lisans, önlisans ve açıköğretim fakültelerinin öğrencisi oldu.

İmam Hatip okullarındaki eğitim kalitesi her geçen gün artarken Türkiye genelinde başarılara imza atan fen ve sosyal bilimler programını işleyen Zeynel Bey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni binasıyla eğitim kalitesini daha da artırmayı hedefliyor.

Batman merkezde 6 yıldır eğitime başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje okulu seçilen Zeynel Bey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ile TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler dersleri de verilerek eğitim kalitesini artırıyor.

Proje okul olarak Batman’da faaliyet yürüttüklerini aktaran Zeynel Bey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Acar, her geçen gün İmam Hatip Okullarının kalitesinin arttığını söyledi.

“PROJE OKULU OLARAK 2 YILLIK GEÇMİŞİMİZ VAR”

Proje okul olarak faaliyet yürüttüklerini hatırlatan Acar, “Okulumuzun, Anadolu İmam Hatip Proje Okulu olarak 2 yıllık geçmişi var. Diğer İmam Hatip Liselerinden ve Anadolu Liselerinden farkımız var. Anadolu Liselerinde, 9 ve 10’ncu sınıflarda dersler aynıdır. İmam Hatip Liselerinde ise, bunlara ek olarak meslek derslerini de veriyoruz. Kur’an-ı Kerim, fıkıh, tefsir, akait ve kelam gibi dersleri öğrencilerimizin ahlaki ve dini gelişimini sağlamak amacıyla veriyoruz.” dedi.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...