ENGELLİLERE YERİNDE HİZMET
Advert
Yukarı

ENGELLİLERE YERİNDE HİZMET

ENGELLİLERE YERİNDE HİZMET
Bu içerik 196 kez okundu.

Batman Nüfus Müdürü Bekir Şentürk, ağır engelli olan hastaların talep etmeleri halinde nüfusla ilgili işlemlerini bulundukları yerde halledebileceklerini, bu konuda engelli vatandaşlar için ciddi bir kolaylık sağladıklarını söyledi.

Engelli vatandaşlara önemli bir kolaylık sağladıklarını, hizmeti ayaklarına götürdüklerini belirten Şentürk, talep etmeleri durumunda nüfus işlemlerini bizzat engellilerin bulunduğu yere götürüp hallettiklerini söyledi.

Yeni kimlik konusunda bilgilendirmede bulunan Şentürk, Batman nüfusunun yarısından fazlasının yeni kimliklerine kavuştuklarını vurguladı. E-devlet uygulamasının yürürlüğe girmesinden sonra nüfus işlemlerinin son derece kolaylaştığını, nüfus dairesinin yükünün büyük oranda hafiflediğini vurgulayan Şentürk, isteyen vatandaşların nüfus kayıt örneğini, yerleşim yeri belgesini (ikametgâh) ve adres bilgileri raporunu (tarihçeli) e-devlet üzerinden alabileceğini ifade etti.

"HALKIN YARISINDAN FAZLASI YENİ KİMLİKLERE KAVUŞTU"

Nüfus dairelerine yeni kimlik başvurularının başlamasından bu yana Batman halkının yarısından fazlasının yeni kimliklerine kavuştuğunu belirten Şentürk, "Batman ilinin genel toplam nüfusu 599 bin 103'tür. İl bazından bugüne kadar 315 bin 414 kimlik kartı müracaatı alınmıştır. Bu da toplam nüfusun yüzde 52,65 oranına denk gelmektedir. Müracaatların alınmaya başlamasından itibaren işlemler 5-15 dakika sürmekte olup, kimlik kartları müracaattan 2-5 gün gibi kısa bir sürede PTT ile adrese teslim edilmektedir." dedi.

Engelli vatandaşlara yönelik hizmet çalışmalarından da bahseden Şentürk, "Ağır engelli olduğunu belgeleyen kişilerin başvuruları alınıp yerinde hizmet imkânı da sağlanmaktadır. Bu konuda nüfus müdürlüğümüzün mobil ekipleri var. Hizmeti, engelli vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz." diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...