Yukarı

4'ÜNCÜ BÜYÜK VİYADÜK TEMMUZDA TAMAMLANIYOR

4'ÜNCÜ BÜYÜK VİYADÜK TEMMUZDA TAMAMLANIYOR
Bu içerik 427 kez okundu.

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yapımı devam eden Türkiye'nin 4'üncü büyük viyadüğünün temmuzda hizmete açılması bekleniyor.

Ilısu Barajı ve HES Projesinden etkilenen Hasankeyf'te 6 yıl önce temeli atılan Türkiye'nin 4'üncü büyük viyadüğünün çalışmaları devam ediyor.

Hasankeyf Köprüsü ve Viyadük çalışmalarında sona gelinirken, DSİ Ilısu Projesi 16. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan Hasankeyf Viyadüğünün Temmuz ayında tamamlanacağı belirtildi.

Ilısu Barajı çalışmaları kapsamında baraj göleti altında kalacak olan Batman antik kenti Hasankeyf'in yeni yerleşkesine ulaşımı sağlamak için yapılan ve yapımı devam eden 14 ayaklı Türkiye'nin 4'üncü büyük viyadüğü Batman, Mardin ve Habur Sınır Kapısı'nı birbirine bağlayacak.

Toplamda bin 80 metre uzunluğunda, 26 metre genişliğindeki Hasankeyf Köprüsü ve Viyadüğü 105 metre yüksekliğinde.

Hasankeyf Köprüsü ve Viyadüğünün tamamlanmasıyla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden sonra Türkiye'nin 4'üncü büyük köprüsü olacağı ifade ediliyor. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...