Yukarı

"ÇOCUKLARINIZI İMAM HATİP OKULLARINA GÖNDERİN"

Bu içerik 115 kez okundu.

​Batman İmam Hatip Der Başkanı Davut Başaran, velileri, çocuklarının geleceği için gerek LGS tercih sürecinde, gerekse ortaokul seçiminde imam hatip okullarını tercih etmeye davet etti.

Batman İmam Hatip Der Başkanı Davut Başaran, velileri, çocuklarının geleceği için gerek LGS tercih sürecinde, gerekse ortaokul seçimi esnasında geleceğin parlak yıldızı olan imam hatip okullarını tercih etmeye davet etti.

Batman İmam Hatip Der Başkanı Davut Başaran, yaptığı açıklamada, geçmişten günümüze imam hatip okullarının yükselen başarısına dikkat çekti. İmam hatip okullarındaki başarının her geçen gün artığını, bu okullarda en başarılı olarak görülen fen veya sosyal bilimler lisesinin müfredatının imam hatiplerde birebir uygulandığını belirten Başaran, hayalindeki üniversite bölümüne ulaşmayı hedefleyen öğrencilerin ve velilerin imam hatip okullarını tercih etmelerini istedi.

Ayrıca imam hatip okullarındaki eğitim öğretim ortamında gençlerin bilim, sanat ve fikir dünyalarını zenginleştirme imkânı da bulduğunu aktaran Başaran, "İmam Hatip Okulları; ortaokul ve lise bölümlerinden oluşan, normal ortaokul ve lise müfredatına ek olarak dini ve ahlaki eğitim veren, güzel sanatlar, spor, hafızlık gibi program çeşitliliği ile fen ve sosyal bilimler liselerinin müfredatına uygun eğitim veren, mesleğe ve üniversiteye öğrenci yetiştiren bu milletin inancından doğan resmi okullardır." ifadelerini kullandı.

"İMAM HATİP OKULLARI KİŞİLİKLİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYOR"

Bireysel ve toplumsal yozlaşmanın her alanda kendini hissettirdiği bu zamanda imam hatip okullarının temel gayesinin, bilgili ve inançlı gençler yetiştirmek olduğunu vurgulayan Başaran, "İmam hatip okulları; yaşadığı çağın sorunlarına milli, manevi ve evrensel kimliğiyle yanıt verebilen, kişilikli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor." diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...