Yukarı

EVİZ, ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİNDEYDİ

EVİZ, ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİNDEYDİ
Bu içerik 94 kez okundu.

İşkur İl Müdürü Besim Eviz, Gercüş Ziraat Odası Gercüş Çiftçi Eğitim ve Uygulama Merkezinde devam eden kursları inceleyerek bilgi aldı.

Devam eden tursu kursu ve kesme çiçekçilik hakkında Besim Eviz'e bilgi veren Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, Halk Eğitim Merkezi ile ortak devam eden kurslar sayesinde 30 gencin eğitim gördüğünü,  çiftçi eğitim merkezinde yerinde uygulamalı eğitim gören gençlerin  de burada tursu ve kesme çiçekçilik üretimi yaptığını söyledi.

2018 yılında çeşitli kurslardan 150 yakın genç, bine yakın çiftçi ve 280 kişiye ise Kosgeb Girişimcilik  Eğitimi verildiğini söyleyen Öner, " 2019 yılında da bu mesleki eğitimler verilmeye devam ediyor .  Eğitimler sonucunda eğitim gören gençler ilk defa 'Gercos'  markası adı altında Ağustos ayında tursu  ,pekmez ,kuru üzüm ve aramotik bitkileri hem internet üzerinde hem de ilçe merkezinde açılacak yerel ürünler mağazasında satış yapmaya başlayacak. Bu anlamda Gercüş ilk kez üretime ve ilk kez markaya kavuşmuş olacak.Bu alanda bize destek veren İş Kur ,Halk Eğitim, Dika ve Gap İdaresine teşekkür ederiz"  dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...