Yukarı

YKS BİRİNCİSİNDEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

YKS BİRİNCİSİNDEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE
Bu içerik 142 kez okundu.

2018 YKS Batman sözel birincisi olan Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu Zikra Aslan, hafta sonu düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi, sınava girecek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Aslan, sınavda öğrencilerin heyecanlarını kontrol etmeleri, soğukkanlılıklarını korumaları gerektiğini belirtti. Aslan, bu sınavın öğrenciler için çok önemli olduğunu, fakat öğrencilerin bu sınavı yaşamlarındaki tek ve en önemli şey olarak görmemeleri gerektiğini kaydetti.

Aslan, "Öğrenciler sınavı kesinlikle ölüm-kalım sorunu olarak algılamamaları gerekiyor. Bu hafta sonu yapılacak sınavın tek ve son seçenek olmadığını akıllarında bulundurmaları gerekiyor." şeklinde konuştu.Sınavın bir amaç değil araç olarak görülmesi gerektiğini vurgulayan Aslan, böyle düşünüldüğü takdirde sınav stresinin azalacağını söyledi. Öğrencilere tavsiyelerine devam eden Aslan konuşmasına şöyle devam etti: "Bugüne kadar elinizden gelen her şeyi yaptınız, çok çalıştınız. Bu vakitten sonra yapacağınız tek şey tevekkül etmektir. Allah hiçbir emeğinizi boşa çıkarmayacaktır. Kendinize güvenin, sınav esnasında soruları dikkatlice okuyunuz ve heyecan yapmayınız. Çünkü stres altında yapabileceğiniz soruları bile kaçırabilirsiniz."

Etiketler:
Sende Yorumla...