Yukarı

GÜÇLENDİRMEDE GEOGRİD İMALATI DA YAPILIYOR

GÜÇLENDİRMEDE GEOGRİD İMALATI DA YAPILIYOR
Bu içerik 134 kez okundu.

Yukarı Hasankeyf Antik Kenti'nin Güçlendirme çalışmaları hızla devam ederken, çalışmalar kapsamında  Geogrid imalatı da yapılıyor.

Ilısu baraj gölü altında kalacak olan Hasankeyf ilçesinde su altında kalacak eserlerin güçlendirme çalışmaları hızla devam ediyor. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte yukarı Hasankeyf’te bulunan başta Ulu cami, Osmanlı Mescidi, Büyük Saray, Küçük Saray, Büyük Türbe, İç kale Mezarlığı ve Türbe olmak üzere tarihi eserler koruma altına alınacak. Suyun tutulmasıyla birlikte oluşacak baraj gölünde yüzer liman yapılacak. Yüzer limanla birlikte tekne ve yatlarla ziyaretler gerçekleştirilip turizme büyük katkı sunulacağı öğrenildi.

ARITMA TESİSİ İNCELENDİ

Yeni Hasankeyf yerleşim yerinde yapılan arıtma tesisi  de tamamlandı. Hasankeyf yeniden yerleşim İşleri kapsamında yapılan Arıtım Tesisinin işletilmeye alınması çalışmalarını, Devlet Su İşleri (DSİ) 16. Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve teknik personelleri ile birlikte yerinde inceledi. Yapılan çalışmaların ilçe halkının rahatı ve refahı düşünülerek yapıldığını belirten yetkililer ilçe genelinde yapılan çalışmalarda sona gelindiğini bildirdiler. (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...