HUSUMET BARIŞLA NOKTALANDI
Yukarı

HUSUMET BARIŞLA NOKTALANDI

HUSUMET BARIŞLA NOKTALANDI
Bu içerik 4362 kez okundu.

KAVGALI GRUBU MAZHAR EKMEN BARIŞTIRDI

Batman'ın tanınmış Ekmen ailesinin kanaat önderlerinden "Mazhar Ağa" olarak da bilinen Mazhar Ekmen, önceki gün ilçeler arası minibüs Kooperatif Birlikleri ve üyeleri arasında yaşanan kavgaya karışan tarafları barıştırdı.

Mazhar Ekmen kavgaya karışan tarafları daveti ile bir araya gelen taraflar arasında barış sağlandı. Gercüş ilçesine bağlı Edeva köyündeki konağında tarafları ağırlayan Mazhar Ekmen, kavganın ve düşmanlığın kimseye fayda sağlamayacağını belirtti.

Ekmen'in konağında yapılan barış programına  Kooperatif Başkanı Hisarlı Hacı Şeymus Kurtbaş , Minibüsçüler Oda Başkanı Şeref Göymen, Midyat Minibüs Kooperatif Başkanı M. Zahir Akan , Seyit Reşit Akan , Midyat Catalan Köyü Muhtarı ve kooperatif başkanı Hacı Arslan ve Gercüş Arıca Köyü önceki dönem muhtarı Mehmet Şerif Ekinci katıldı. Burada yapılan  telkin ve sulh teşviki ile taraflar arasında barış sağlandı.

Önceki gün İlçeler arası minibüs kooperatif birlikleri ve üyeleri arasında çıkan gerginliğin kavgaya dönüşmesi sonucu 1'i ağır olmak üzere 2 kişi yaralanmıştı. (M. Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...