ÇOCUKLARA DİKKAT
Advert
Yukarı

ÇOCUKLARA DİKKAT

ÇOCUKLARA DİKKAT
Bu içerik 305 kez okundu.

Ramazan bayramı huzur içinde geçirmek isteyen vatandaşlar, bayram öncesi maytap satan yerlerin tespit edilip satışların yapılmasını istemedikleriniz söyledi.

Bayramlarda sabahın erken saatlerinde vatandaşın huzurunu bozmaya yönelik patlayıcı maytap ve etkileyici ses bombalarının satışının yapılmaması için gerekli önlemlerin alınması istendi.

Vatandaşların huzur içinde bayramlarını geçirmek için özellikle çocukların oyun aracı olarak torpil, parlayıcı, mantar, havai fişek ve buna benzer ürünlerin satışlarını yapan yerlerin denetlenmesini ve satışların engellenmesi için yoğun şikayetler yapıldı.

Satış yerlerine polislerin baskın yapması için gerekli yerlere şikayette bulunan vatandaşlar, "Her bayram sabahın erken saatlerinde ürkütücü seslerle uyanıyoruz. Mahallelerde özellikle çocukların oyun aracı haline gelen patlayıcı maddeler yüzünden ciddi yaralanmalar oluyor. Bunun engellenmesi ve bu olayların bir daha tekrarlanmaması için sıkı denetim yapılması gerekir" dedi.

"PARA CEZASI CAYDIRICI DEĞİL"

Bayram sabahı çocuklara torpil, parlayıcı, mantar ve havai fişek gibi tehlikeli gereçleri temin eden yerlere uygulanan idari para cezasının yeterli olmadığı belirtildi. Vatandaşa satış yapan esnafa 169 TL idare para cezası verildiğini ifade eden vatandaşlar, "Çocuklarımızın güvenliği için esnafında çocuklara satış yapmaması gerekir. Üç-beş kuruş para kazanmak için çocuklara bayram boyunca satışların yapılmamasını istiyoruz" dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...