Yukarı

KUR’AN EĞİTİMİ GÖREN ÇOCUKLARA TAÇ TAKILDI

KUR’AN EĞİTİMİ GÖREN ÇOCUKLARA TAÇ TAKILDI
Bu içerik 90 kez okundu.

 

Batman’da eğitim alan 4-6 yaş arası onlarca çocuğa Kur’an-ı Kerim’i hatmettikleri için diploma verilerek taç giydirildi. Batman'da Peygamber Sevdalıları Vakfı’na üye derneklerden SAĞ-ÇEV bünyesinde açılan Yarım Elma Çocuk Bahçesi'nde 4-6 yaş arası 36 çocuğa, aldıkları Kur'an-ı Kerim eğitimlerinden dolayı diplomaları verilip, taç giydirildi. Yıl boyunca Kur'an-ı Kerim'i öğretmek amacıyla başlatılan programda kız ve erkeklerden oluşan toplam 36 öğrenci, Yarım Elma Çocuk Bahçesi'nde eğitim gördü. Öğrencilere eğitim programında Kur'an-ı Kerim dersiyle birlikte temel dini bilgiler eğitimi verildi. Eğitimin sonunda Kur'an-ı Kerim'i hatmeden miniklere diplomaları verilip, taç giydirildi.

Öğrenci velilerinin ilgi gösterdiği programın açılış konuşmasını yapan SAĞ-ÇEV Kadın Kolları Başkanı Songül Işık, çocukların eğitimine büyük önemin verilmesi gerektiğini söyledi.

“TEMELLER SAĞLAM ATILMALI”

İyi eğitilmiş bir nesilden sağlıklı toplumun meydana geleceğini aktaran Işık, “İslam dini korunmasını zorunlu kıldığı, emniyet altına aldığı görevlerden en önemlisi zarureti hamse denilen beş temel esastır. Bunlar; dinin, hayatın, aklın, neslin ve malın korunmasıdır. İşte, bu temel esasların hayatımıza idame edilmesi için temellerimizin sağlam atılması lazım. Bu yüzden geleceğimiz olan çocukların eğitimine büyük önem vermeliyiz. İyi eğitilmiş bir nesilden sağlıklı bir toplumun meydana geleceğini unutmamalıyız.” dedi. Programın sonunda 36 öğrenciye hocaları tarafından diplomaları verilip, taç giydirildi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...