"HEMŞİRELERİN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ"
Yukarı

"HEMŞİRELERİN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ"

Bu içerik 198 kez okundu.

Hemşireler Haftası dolayısıyla açıklama yapan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, hemşirelerin çalışma şartlarının ve özlük haklarının istenilen düzeyde olmadığını belirterek, buna yönelik iyileştirmelere gidilmesi gerektiğini söyledi.

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, "12-18 Mayıs Hemşireler Haftası" dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Ülkenin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeden sabır, özveri ve fedakârca gece gündüz demeden mesleğini icra eden hemşirelerin hemşireler haftasını kutlayan Güneş, hemşirelere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Hemşireliğin, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye odaklanan, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedefleyen sağlık hizmetleri sektörüne bağlı bir meslek olduğunu tanımlayan Güneş, "Her ne kadar hemşirelik tarihinin 1862’de başladığı söylense de aslında Hazreti Muhammed döneminde de hemşirelik vardı. O dönemde yapılan savaşlarda, cephede yaralanan sahabelere kadınlar müdahale ediyorlardı." ifadelerini kullandı.

İdeal bir hemşirede olması gereken özellikleri sıralayan Güneş, “İdeal bir hemşire; dürüst, kurumsal bağlılığı olan, etik davranan, sorumluluk alan bir karakter yapısına sahiptir. Pozitif yaklaşım gösterir ve iyi bir takım oyuncusudur. Kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen, sürekli kendini geliştiren ve detayları dikkatli izleyen bir anlayışa sahiptir. Konusunda uzmanlaşan, becerileri yüksek, olgun, kibar, saygılı ve işini düzen içerisinde yapan kişidir.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...