BAŞARILI ÖĞRENCİLER BATMANA DÖNDÜ
Yukarı

BAŞARILI ÖĞRENCİLER BATMANA DÖNDÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER BATMANA DÖNDÜ
Bu içerik 466 kez okundu.

Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğrencileri 22 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında 12 öğrenci İspanya  ve Almanya’da 15 günlük uygulamalı derslerin yanında, Android ve IOS sistemlerini, proje ortakları eğitimi, yabancı dil ve kültürel geziler düzenledi. Staj sonunda diğer ülkelerden gelen gruplardan daha fazla başarı sağlayarak üstün başarı  sertifikaları verildi.

12 ÖĞRENCİ SERTİFİKALARINI ALDI.

Projenin birincil amacı Android ve IOS bilişim sistemleri yer almasına rağmen,o ülkenin ana dili eğitimini ve kültürel gezilerde bulunan öğrenciler Batmana yenilenmiş ve kendini geliştirmiş,uygulama kodlama konusunda yetişmiş, yetkin bireyler olarak döndü.  İspanya ve Almanya kültürü üzerine gözlemlerde bulunuldu, girişimcilik, ekip çalışması, sosyal uyumluluk becerilerinin öneminin farkına varıldı. Öğrenciler aldıkları eğitimin sonucunda sertifikalarını aldı ve aynı zamanda Erasmus belgelerine sahip oldular. Daha meslek hayatlarının başında özgeçmişlerinde iki önemli belgeye ve uluslararası bir deneyime sahip oldular.

Okul müdürü, Hasan Keskin “Öğrencilerimizden 18'i seçilerek 6 öğrenci İspanya’ya, 6 öğrenci Almanyaya olmak üzere 12 öğrenci stajı başarılı bir şekilde bitirerek sertifikalarını almaya hak kazandılar. Önümüzdeki ay ise üçüncü grup öğrencilerimiz İtalyaya gidecekler diye sözlerine ekledi.

Etiketler:
Sende Yorumla...