Yukarı

BELEDİYESPOR'A KİM SAHİP ÇIKACAK?

BELEDİYESPOR'A KİM SAHİP ÇIKACAK?
Bu içerik 344 kez okundu.

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden 1955 Batman Belediyespor, Teiaşspor'la oynadığı Play Out maçını 2-0 kazanarak BAL'da yoluna devam etti.

1955 Batman Belediyesporlu fotbolcular, Teiaşspor maçının ardından stadı terk etmeden önce formalarını bırakarak sahayı terk ettiler. Belediyespor'un yaşadığı belirsizliğe dikkat çekmek için yapılan eyleme kamuoyunu destek verdi.

3 YILDA 2 KRİZ YAŞANDI

Batman Belediyesi bünyesinde bulunan 1955 Batman Belediyespor, son 3 sezonda 2 defa maddi kriz yaşadı. İki sezon önce Batman Belediyesine Kayyum atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan yöneticiler tarafından takım yönetilirken, maddi sorun yüzünden futbolcular takımı bıraktı. Bu sezonda alacaklarını alamadıkları için 4 hafta boyunca antrenman ve maçlara çıkmayan futbolcular, alacaklarının bir kısmını alabildi.

DİYARBAKIRLI FUTBOLCULAR KOVULDU

Play Out maçı öncesi alacaklarını alamadıkları için takımı provoke etmeye çalıştıkları iddia edilen Diyarbakırlı futbolcular İrfan İldiz, Habip Akman ve Serdar Derman Teiaşspor maçı kadrosuna alınmadı. Takım içinde huzursuzluk çıkardıkları için teknik heyet tarafından maç kadrosuna alınmayan futbolcuların takımdan kovuldu.

BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

BAL'da mücadele etmeye hak kazanan 1955 Batman Belediyespor, 31 Mart seçimlerinde Batman Belediye başkanlığını kazanan HDP yönetimi tarafından ziyaret edilmişti. Batman Belediye başkanı Dr.Mehmet Demir'in takıma destek vermesini isteyen kamuoyu, belediye başkanından adım atmasını bekliyor.

Etiketler:
Sende Yorumla...