Yukarı

SEMT POLİKLİNİKLERİ AÇILIYOR

SEMT POLİKLİNİKLERİ AÇILIYOR
Bu içerik 520 kez okundu.

Batman’da bir ilk

Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacağını duyurdu. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.

Konuya ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu; “Batman İl merkezinde hizmet vermekte olan Batman Bölge Devlet Hastanesi, Batman Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yoğun olan mevcut hasta yükünü azaltmak, sağlık hizmetine erişimi kolaylaştırmak, poliklinik sayılarını arttırmak, müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimizde modern ve kaliteli hizmet anlayışı içinde sağlık hizmeti sunumunun daha dengeli, ihtiyacı giderecek dağılımın sağlanması amacı ile il merkezinde 2 semt polikliniğini yakın bir zamanda hizmete açmayı planlamaktayız. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri en modern şekilde dizayn edilmektedir."dedi.

BÖLGE HASTANESİNE BAĞLI BAYINDIR SEMT POLİKLİNİĞİ

Hizmete girecek olan semt polikliniklerinin özelliklerine ilişkinde bilgi veren Pamukçu şöyle, “Batman Bölge Devlet Hastanesine Bağlı Bayındır Semt Polikliniği’ Bayındır Aile Sağlığı Merkezinde hizmet verecek olup, Dâhiliye, Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları Polikliniği ile Radyoloji ve Ultrason bölümlerinden ibaret olacaktır. 26 personelle hizmet verecek olan Bayındır Mahallesi Semt Polikliniğinde röntgen ve göz muayene cihazı ile kan alma birimi, acil müdahale odası, ultrason ve pansuman odaları mevcut bulunacaktır”

GAP AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Pamukçu, açılacak ikici semt polikliniği ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı.  “Batman Ağız ve Diş Sağlı Merkezine Bağlı GAP Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ise, Gap Aile Sağlığı Merkezinin 3.katında hizmete açılacaktır. 50 personel ile hizmet verecek olan ADSM Semt polikliniğinde Hizmet verecek olan birimlerde 20 Adet Diş Üniti, 1 Hasta Kabul Deski, 2 Adet Röntgen Odası(Periapikal ve Panoramik), 1 Protez Laboratuvarı, 1 Vezne Odası ve Yemekhane bulunacaktır.” (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...