Yukarı

“KALBİMİZ ENGELLİ DEĞİL”

“KALBİMİZ ENGELLİ DEĞİL”
Bu içerik 148 kez okundu.

Batman'da “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine katılan engelli vatandaşlar, "Peygamberimizin hayatını kendi hayatında tatbik eden bir kimse kesinlikle engelli değildir. Onun sevgisi bambaşkadır, hiçbir engel tanımaz." dediler.

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman İl Koordinatörlüğü tarafından, "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temasıyla düzenlenen etkinliğe 7'den 70'e herkes tarafından büyük bir ilgi gösterildi. Etkinliğe, bedensel engelli vatandaşların da katılmaları dikkatlerden kaçmadı.

Etkinliğin en ön saflarında yer alan, duygu ve düşüncelerini  paylaşan bedensel engelli vatandaşlar, Peygamber Efendimize olan sevginin ve aşkın bambaşka olduğunu, hiçbir engel tanımadığını, onun yolunu takip etmeyen, sevgisine layık olamayan bir Müslümanın ise zaten engelli olduğunu kaydettiler.

“ASIL ENGELLİ, PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATINDAN UZAK KALAN KİMSEDİR”

"Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan engellilerden Heybetullah Yarba, “Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed, (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) için düzenlenen Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama etkinliğine katılmak için geldim. Buradan bütün insanlığa tavsiyem, herkes onun ahlakını almaya çalışsın ve ahlakıyla da ahlaklanmaya çalışsın ki dert ve sıkıntılardan oluşan bütün düğümler çözülsün. Şayet bu şekilde davranmazsalar muhakkak ki ziyanda olacaklardır. Bu nedenle Peygamber Efendimizin ahlakı bu millet için çok gerekli ve olmazsa olmazlardandır. Peygamber Efendimiz için düzenlenen etkinliğe geldim ve hiç kimse demesin 'Ben engelliyim.' çünkü bana göre, engelli Peygamber Efendimizin hayatından uzak kalan kimsedir. Ama onu hayatını kendi hayatında tatbik eden kimse kesinlikle engelli değildir. Onun sevgisi, aşkı bambaşkadır, hiçbir engel tanımaz. Onun sevgisini kazanmayan bir insan zaten engellidir.” dedi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...