Yukarı

FISTIK YETİŞTİRİCİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

FISTIK YETİŞTİRİCİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
Bu içerik 74 kez okundu.

Fıstık yetiştiriciliğinin tüm yönlerini değerlendirmek amacıyla Batman'da çitçiye yönelik “Antepfıstığı Yetiştiriciliği ve Entegre Yönetimi Çiftçi Eğitimi” konulu program yapıldı.

Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından son yıllarda ilin güzide ürünü arasında yerini alan Antepfıstığını tüm yönlerini değerlendirmek ve çiftçiyi eğitmek amacıyla “Antepfıstığı Yetiştiriciliği ve Entegre Yönetimi Çiftçi Eğitimi” programı düzenlendi.

Kültür Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan programa, Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kiyas, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş, STK temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Antepfıstığındaki zararlıları konusunda alanında uzman eğitimcilerinden Serpil Karadağ, verdiği eğitimle çitçileri bilgilendirdi.

Burada bir konuşma yapan Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş da "1980'li yıllarda tek tük arazilerde fıstık fidanı vardı. Batman’da fıstıkların tamamen ürün vermesi durumunda fıstıkta ilimiz bölgeye hitap edecektir. Şu an tablo onu gösteriyor. Batman Fıstık Üreticileri Birliği olarak da elimizden gelen desteği çiftçimize sağlayacağız. Fıstığı dış pazara ulaştırmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...