Yukarı

TOÇ BİR-SEN GENEL BAŞKANI ÖZTÜRK BATMAN’DA

TOÇ BİR-SEN GENEL BAŞKANI ÖZTÜRK BATMAN’DA
Bu içerik 78 kez okundu.

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası Batman İl Başkanlığı, Genel Başkan Hüseyin Öztürk’ün katılımıyla il divan toplantısını gerçekleştirildi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Genel Başkanı Hüseyin Öztürk bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman’a geldi.

Toç Bir-Sen Batman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen il divan toplantısına katılan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, kuruldukları günden bu yana Türkiye’de önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Bir milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası olduklarını dile getiren Öztürk, e-muhtıra ve darbelere karşı durdukları gibi başörtü sorunun çözümü için de duyarsız kalmadıklarını ve sorunun çözümü için mücadele ettiklerini söyledi.

Öztürk, “Bizler Toç Bir-Sen olarak şu anda 43 bine aşkın üyemizle tarım-orman hizmet kolu çalışanlarımızın yetkili sendikasıyız. Bu noktaya taşınmamızda emeği olan başta üyelerimiz olmak üzere teşkilatta görev yapan ve gönlüyle bizim yanımızda saf tutan herkese teşekkür ediyoruz. Bu aileye vermiş olduğunuz destekle de Memur-Sen ailemizi büyütmüş oldunuz. Bugün bir milyon 10 bine aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sesi ve sendikası haline geldi. Bizimle olan duruşunuzdan ve katkınızdan dolayı hepinizde teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Öztürk, “Hem Toç Bir-Sen özelinden hem de Memur-Sen bağlamında Türkiye’de son yıllarda gerçekten takdire şayan işlere imza atılıyor. Gerek özlük ve sosyal haklar noktasında gerekse toplumsan konulara duyarlılık noktasında Memur-Sen ailesinin son yıllarda yapmış olduğu hizmetler gerçekten takdire şayandır. 300 bin üzerindeki kardeşimizin kadroya geçinmesinden tutun kamuda başörtüsü serbestliği noktasına kadar verilen mücadelede, 2007 e-muhtırasındaki duruşumuzla ortak akıl mitingleriyle darbeye ‘hayır’ deyişimizle ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin gecesi sahaya ilk inen teşkilatlar olarak o duruşumuzla ve benzeri birçok hizmetle Türkiye’nin en büyük sendikası olmanın sorumluluğuyla görevimizi yerine getirmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...