Yukarı

PEYGAMBER SEVDASI ALANA SIĞMADI

PEYGAMBER SEVDASI ALANA SIĞMADI
Bu içerik 273 kez okundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlüğü, düzenlediği "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği on binlerce Peygamber aşığının katılımıyla yapıldı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem’in dünyaya teşrifinin 1448’inci yıl dönümü münasebetiyle yeni Otogar yanındaki Mevlid Alanında düzenlediği  “Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" adlı program, on binlerce Peygamber aşığı katıldı. Suriye Hafızlarından Vaiz Şeyh Münir’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte sık sık salâvatlar ve tekbirler getirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve ardından mevlidin okundu. Okunan maneviyat dolu mevlid ile halkın duygulu anlar yaşadığı ve gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Etkinliğe; HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Davut Şahin, il, ilçe teşkilatları tam kadro katıldı. Katılımcılar için platformun solunda misafirleri ağırlamak için kurulan tribünde; ayrıca çok sayıda âlim, İslami cemaat temsilcileri, kanaat önderleri ile STK temsilcileri de hazır bulundu.

Etiketler:
Sende Yorumla...