Yukarı

İSG KURUL TOPLANTISI BATMAN’DA YAPILDI

İSG KURUL TOPLANTISI BATMAN’DA YAPILDI
Bu içerik 71 kez okundu.

En tehlikeli iş kollarından biri olan elektrik dağıtım sektöründe faaliyet yürüten Dicle Elektrik, iş kazalarının önlenmesi ve iş güvenliği konusunda çalışanlarını bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği Genişletilmiş İl İSG Kurul toplantılarının 4’cüsü Batman’da yapıldı.

Toplantı, görev başında geçirdikleri iş kazaları sonucunda yaşamını yitiren elektrik çalışanları için Fatiha okunmasıyla başladı.  Toplantının açılış konuşmasını İdari İşler Müdürü Haydar Özmen yaparak, ‘’İş güvenliği konusunda fazlasıyla duyarlıyız. Denetimlerimizi arttırmalı, duygusal ya da esnek davranmamalıyız. Bu konuda herkes görev ve sorumluluklarını bilerek hareket etmelidir’’ dedi.

PROBLEMLERİ ÖZGÜRCE ORTAYA KOYALIM

Teknoloji ve İnsan Kaynakları Başkanı Kürşad Karaman ise, tüm çalışanların kendileri için değerli olduğuna dikkat çekerek, ‘’Çalışanlarımızın da kendini değerli hissetmesi gerekiyor’’ diye konuştu. Yaşanan iş kazalarının derin bir üzüntü oluşturduğunu da kaydeden Karaman, tüm çalışanların iş güvenliği konusunda en üst standartlarda çalışması için şartların oluşturulması ve bu konuda ivedi aksiyon alınmasının önemine değindi. Kürşad Karaman, konuşmasının devamında ise “İş kazalarını önlemek için çalışmalıyız. Ekip şefi, tekniker, teknisyen, mühendis herkes bu konuya entegre olmalıdır. Çalışanların canını hiç bir şeye değişmeyiz. Ne tür problem varsa özgürce ortaya koyalım. Bunu değiştirecek olan yine bizleriz. İş güvenliği konusunda bugün adım atarsak geç kalmış olmayız.’’ İfadelerini kullandı.

SAHA ÇALIŞANLARI FİKİRLERİNİ BEYAN ETMELİ

Genel Müdür Murat Karagüzel son dönemde yaşanan 2 iş kazasının kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, bu konuda ders alması gereken noktalar bulunduğuna dikkat çekti. Karagüzel, “Yaşanan kazaların sonuçlarına bakmalı ve bundan gerekli dersleri çıkarmalıyız. Tüm çalışanlarımızın güvenli ortamlarda çalışmasına olanak sağlamalıyız’’ dedi. Yöneticilerden, çalışanların kendilerini baskı altında hissetmemeleri için gerekli tedbirleri almalarını da isteyen Genel Müdür Karagüzel, her türlü tedbirin alındığını, eğitimlerin verildiğini, uyarıları ve denetimlerin yapıldığını hatırlattı ve ‘’İş kazaların gündemimizden çıkması için saha çalışanlarımızın da fikirlerini açıkça beyan etmesi gerekir” şeklinde konuştu.

KAZA OLMADAN TEDBİRLER ALINMALI

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Yusuf Açar ise çalışanlara yönelik eğitim merkezlerinin açılmasının gerekliliğine dikkat çektiği konuşmasında, “Yaşanan kazalar nedeniyle canımız yanıyor. Bunun acısını hepimiz yaşıyoruz. Kaza olduktan sonra konuşmayı çok da anlamlı bulmuyorum. Sahada daha nitelikli denetim ve tedbirler alacağız’’ dedi.

Toplantıda Eğitim Merkezinin kurulması, İSG koçluk sisteminin geliştirilmesi, Saha yönetim Sistemi ile çalışanların takip edilmesi ve görüntülü bas-konuş haberleşme sistemi gibi projelerin hayata geçirilmesi gündeme geldi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...