Yukarı

ASLAN’A TURİZM ONUR PLAKETİ

ASLAN’A TURİZM ONUR PLAKETİ
Bu içerik 144 kez okundu.

Batman Basın Derneği (BBD) Başkanı Cibrail Uyanık tarafından Batman ve Bölge turizmine katkılarından dolayı GATOB Başkanı Hüseyin Aslan’a plaket verildi.

Batman’da bulunan Batman Basın Derneği(BBD) Başkanı Cibrail Uyanık Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği(GATOB) başkanının yıllardır Batman ve bölge turizmine büyük katkılar sunduğunu söyledi. Uyanık, Batman tanıtımında her platformda Aslan’ın, otel işletmeciliği dışında da sosyal yönü ile gündemde kaldığını bu yüzden plaketle ödüllendirdiklerini belirtti.

GATOB başkanı Hüseyin Aslan ise Batman Basın derneği tarafından plaketle ödüllendirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu açıklamalarda bulundu ‘’ Gönüllü turizm elçisi olarak; Güneydoğu turizmi için tanıtım çalışmalarının içinde yer alıyoruz, destek oluyoruz. Her zaman söylediğim gibi Turizm bir gönül işidir. Bölgemizin, ilimizin tanıtımı bizlere ve yörenin halkına düşmektedir. 'Her şeyi devlet yapsın' deyip tek taraflı beklenti içine girmek yanlıştır. Devletimiz her zaman destekleriyle bizlerin yanındadır. Batman’ın ve Güneydoğu’nun kültürel değerlerini, Türkiye’nin farklı illerinden gelen turizmcilere İnfo gezileriyle tanıtıyoruz. Batman ilinin bilinmeyen ve görülmeyen yerlerini gezdirerek, daha çok kişiye ilimizi daha iyi tanıtıyoruz. Üç uygarlığın yaşamış olduğu, kültürler beşiği Hasankeyf’in güzelliklerini görme imkanı sunuyoruz ve bölgede bilinmeyen birçok değerin tanıtımına katkı sağlıyoruz. UNESCO tarafından Geçici Kabul Listesi’ne alınan Zeynel Abidin Camii ve Mor Yakup Kilisesi gibi, bölgeyi canlandıracak birçok değere sahibiz. Hasankeyf girişinden köprüye ve kaleye doğru çay içmenin vereceği haz bile bir başkadır. Herkes bölgesinde tanıtım çalışmalarına katkı sağlarsa, Türkiye turist sayısında ve kazanç konusunda istenilen hedefi tutturacaktır. Bölgenin kalkınması, o yöre halkının kalkınmasıdır. Turizm bizim için milli bir değerdir. Yöresel lezzetlerimizi, benzersiz el sanatlarımızı, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi tanıtmak için, bölge halkımızla birlikte büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu da bölgemizin tanıtımı adına daha çok çalışmak için bize güç veriyor. Bizler, bölge insanı için, Güneydoğumuz için tanıtımlarımıza seve seve devam edeceğiz. ‘’ dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...