Yukarı

GELENEKSEL MATEMATİK OLİMPİYATI YAPILDI

GELENEKSEL MATEMATİK OLİMPİYATI YAPILDI
Bu içerik 88 kez okundu.

Batman Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 6.sı düzenlenen "Kim Korkar ki Matematik" olimpiyatına, Batman merkez ve merkeze bağlı 58 ortaokuldan toplam 174 öğrenci katıldı.

Anadolu Lisesi okul binasında gerçekleşen matematik olimpiyatı öncesi, olimpiyata katılan öğrenci ve öğretmenlere okulun konferans salonunda hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğrencileri, matematiğe olan ilgilerinden dolayı tebrik etti ve başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, "Matematik olimpiyatımız gelenekselleşti sizlerle çok güzel gidiyor. İnşallah bu böyle devam edecek ve Batman bir matematik şehri olacak. Herkesin matematikle arası, muhabbeti çok iyi olacak. Şimdi siz okullarınızda matematik sevgisi yayan elçilersiniz. Biliyorsunuz matematikten mahrum kalan hayatın yarısından mahrum kalmış demektir. Eskiler şöyle der; matematik bilgisi olmayanın diğer genel bilgisine de çok itibar edilmez. Matematik tüm bilgilerin sağlamasıdır. Hatta İmamı Şafi diyor ki çocuklarınıza matematik ve müzik öğretin. Sizler bu konuda şanslı çocuklarsınız. Sevgili çocuklar ben hepinizi tebrik ediyorum. Tabi burada öğretmenlerinize de ayrıca bir tebrik etmek istiyorum. Bazı dersler vardır ki öğretmen sevdirir çocuklara işte matematikte böyle bir ders. Tabi velilerimize de bu hafta sonu sizleri buraya kadar getirdiklerinden dolayı ve bu etkinliğimize verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tabi asıl bir teşekkürümüz daha var. Batman Anadolu Lisesi bu işin organizesini 6 yıldır yapıyor. Batman Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir sınıf ortamı hazırlamışlar. Bu sınavın kaybedeni yok, herkesin kazandığı bir etkinlik. İsmide ‘kim korkar matematikten’ siz zaten matematikten korkmuyorsunuz" dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...