Yukarı

ASKON, VALİ HULUSİ ŞAHİN’İ AĞIRLADI

ASKON, VALİ HULUSİ ŞAHİN’İ AĞIRLADI
Bu içerik 66 kez okundu.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman şubesinin her ay gerçekleştirdiği geleneksel toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bu ayki ASKON toplantısının misafiri İl Valisi Hulusi Şahin oldu.

 ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu açılış konuşmasında, enflasyonla mücadelede sadece hükümete değil STK’lara da büyük bir iş düştüğünü, hem siyasilerin hem de Batman'daki  tüm STK’ların bir araya gelerek, OSB’nin hızlı bir şekilde bitirilmesi, uçak seferlerinin arttırılması, ihtisas OSB’lerin kurulması, Fuar Alanı, Tekno Kent, Tekstil Kent, Kuzey Çevreyolu, Hızlı Tren ve benzeri başlıca hizmetlerin gerçekleştirilmesi ile Kentsel Dönüşüm, İmar Sorunu ve şehir problemlerin çözümü noktasında el birliği yapması gerektiğini dile getirdi.

 Nasıroğlu; “Biz, 81 ilde ASKON ortaklıkları ile yeni işletmeler hayata geçiren bir sivil toplum örgütü olarak, 19 ilimizde yaklaşık olarak 1 milyar dolar ihracat yapmaktayız. Hükümetin, bölge hatta il bazında teşvik paketleri hazırlanması şüphesiz bu yatırımları yapmamızda büyük bir etken olarak çalışmalarımıza hız katmaktadır. Bu anlamda,  Ekonominin bel kemiği olan KOBİ’ler için açıklanacak olan ekonomik paketlerde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin üretimlerinin artması ile ihracat yaparak, hem ülke ekonomisine hem de ilimizdeki işsizlik ve istihdama katkı sağlayabilmeleri için, KOBİ’lere verilecek olan payın daha fazla tutulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 Toplantıya katılımlarından dolayı Vali Hulusi Şahin’e teşekkür eden Nasıroğlu; “ASKON olarak aylık ekonomi değerlendirme raporlarımızı Genel Başkan’ımız Sayın Orhan AYDIN ve bir Bakanımızın da katılımıyla her ay farklı bir şubemizde yapmaktayız. Allah nasip ederse önümüzdeki aylarda aylık ekonomik değerlendirme toplantımızı ilimizde yapmayı planlıyoruz. Bu bağlamda, Batman’ı cazibe merkezi haline getirmek ve ekonomisini canlandırmak için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...