Yukarı

ARKADAŞLARI İÇİN SEFERBER OLDULAR

ARKADAŞLARI İÇİN SEFERBER OLDULAR
Bu içerik 452 kez okundu.

Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulda maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarının aileleri için seferber oldu.

Batman Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli öğretmen Mesut Tarhan ve öğrencileri, okuldaki maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin ailelerine gıda çeki desteği sunmak için “Bir kişinin hayatına sen de dokun” isimli yardım projesi oluşturdu.

Yarım projesiyle ilgili açıklama yapan Mesut Tarhan, “Proje kapsamında okulumuzdaki bütün sınıflara Türkiye İş Bankasının desteği ile kumbaralar dağıttık. Projemizde kumbara kullanmamızdaki amacımız küçük bir kar tanesinden büyük bir çığ oluşturmaktı. Öğretmen ve öğrencilerimizden gelen desteklerle öğrencimize destek olmayı hedefliyoruz.  Bu tip projelerin tüm okullarda yaygınlaşması ve her okulun kendi içerisinde birlik beraberlik ruhu oluşturmasının çok güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyorum ” dedi.  Projenin sonunda okulun rehberlik servisinin tespit ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilerin ailelerine gıda çekleri ulaştırılacak. (M. Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...