Yukarı

"TOPLUMUN KİTABA İLGİSİNİ ARTIRACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATILMALI"

Bu içerik 74 kez okundu.

"Kitap Okumaya Yönelik Farkındalık Oluşturma" projesinin raporu açıklayan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı, bilinçli ve hassasiyet sahibi kişi ve kurumların, toplumun kitaba ilgisini artıracak çalışmalara imza atması gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, okuma oranlarının azaldığı günümüzde kitap okumanın artırılmasına yönelik geçtiğimiz aylarda başlatmış oldukları "Kitap Okumaya Yönelik Farkındalık Oluşturma" projesinin raporu açıkladı.

Parti Merkez İlçe Binasında raporu kamuoyuyla paylaşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, kitaba yönlendirmek, terk edilen okuma alışkanlığını yeniden kazandırmak ve özellikle Batman’daki okuma oranlarını artırmak için yetkililere çağrıda bulundu.

Durmaz, Batman’daki bilinçli ve hassasiyet sahibi kişi ve kurumların, toplumun kitaba ilgisini artıracak çalışmalara imza atması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Batman Merkez İlçe Başkanlığı olarak ‘Kitap Okumaya Yönelik Farkındalık Oluşturma’ adında bir proje başlattıklarını anımsatan Durmaz, “Projedeki hedefimiz, hayatı anlamlı kılan okumaya yönelik bir farkındalık oluşturmak ve toplum arasına kitap okuma alışkanlığı yerleştirerek vatandaşlarımızı okumaya teşvik etmekti. Proje kapsamında il merkezimizdeki kitap evlerini, kütüphaneleri, yayın evlerini ve bazı yazarları ziyaret ettik. Çalışmalarımız neticesinde elde ettiğimiz verileri ve izlenimlerimizi bir rapor halinde bugünkü açıklamamızla kamuoyuyla paylaşıyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...