Yukarı

"ÇÖKME TEHLİKESİ OLAN EVDE KORKUYLA YAŞIYORUZ"

Bu içerik 89 kez okundu.

​Batman'da çökme tehlikesi bulunan derme çatma tek katlı kerpiç evde yaşayan 5 nüfuslu Taş ailesi, yıkılma tehlikesi olan evde korkuyla yaşadıklarını belirterek, yetkililere ve hayırseverlere seslendi.

Batman'da maddi imkânları olmayan Taş ailesinin evi, son günlerde etkisini gösteren yağışlarla birlikte çökme tehlikesiyle karşı karşıya. Karşıyaka Mahallesi 337’nci Sokak No 31’de bulunan tek katlı derme çatma iki göz odalı kerpiç yapılı evde oturan aile, her an evin üzerlerine çökeceği korkusunu yaşıyor. 5 nüfuslu Taş ailesi, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

2’si okula giden 3 çocuğu ve eşi ile birlikte kaldıkları evin bazı bölümlerinde çatlak ve tavanında da çökmelerin oluştuğunu belirten anne Hicret Taş, maddi imkânsızlık nedeniyle evlerinin onarımını yapamadıklarını söyledi. Dama naylon örtmesine rağmen kerpiçli olması nedeniyle yağışlı günlerde evlerine su girdiğini ve gece evde her an çökecek korkusuyla uyuduklarını ifade eden anne Taş, tek isteklerinin evlerinin onarılması olduğunu kaydetti.

Eşinin inşaat işçisi olduğunu, çoğu zaman iş olmadığı için çalışmadığını dile getiren Taş, çocuk maaşı ve komşularının yardımlarıyla geçimlerini sağlayabildiklerini belirtti.

Evlerinin onarılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurduğunu, fakat yıllar önce verilen 2 bin TL dışında herhangi bir yardımın yapılmadığını aktaran Taş, evlerinin onarımı için yetkililerin ve hayırseverlerin desteğini beklediğini söyledi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...