Yukarı

ÇİFTÇİLER FISTIK EKİMİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

ÇİFTÇİLER FISTIK EKİMİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
Bu içerik 83 kez okundu.

Batman'da fıstık ekimi yapan çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Batman Fıstık Üreticileri Birliği tarafından fıstık ekimi yapan çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa; Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sadık Yalçın, Orman İşletme Müdürlüğünden mühendisler ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sadık Yalçın, Orman İşletme Müdürlüğünden mühendisler, çiftçilere orman arazisine veya kendi arazilerinde ekecekleri fıstıklar hakkında bilgiler verdiler. Çiftçiler ayrıca yapacakları projelerle devletten alacakları destekler hakkında da bilgilendirildiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş, "Bugün ceviz ve fıstık ekimi için Batmanlı çiftçilerimizi topladık. Tapulu araziler için yüzde 40 hibe, orman ve devlet hazinesi araziler için yüzde 65 hibe destek programı vardı. Bu proje hakkında çiftçilerimizi bilgilendirdik. İstiyoruz ki bütün çiftçilerimiz faydalansın ve müracaat etsin. Batman Fıstık Üreticileri Birliği olarak çiftçilerimizin yanındayız. Daha da projelerimiz var, istiyoruz ki çiftçilerimizde bu programlara katılsın ve bilinçlensin." dedi.

Kendileri için düzenlenen toplantının sevindirici olduğunu belirten çiftçiler, fıstık ekimi ve hibe destekleriyle ilgili bilgilendirilmelerinin üretim için faydalı olacağını kaydettiler.

Etiketler:
Sende Yorumla...