Yukarı

TOPRAK KAYMASINA KARŞI TEDBİR ALINDI

TOPRAK KAYMASINA KARŞI TEDBİR ALINDI
Bu içerik 100 kez okundu.

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen toprak kayması şikâyetleri ve gerekli önlemlerin alınması yönündeki talepleri anında değerlendirdi.

Batman’ın Belde Mahallesi NATO sahasına sınır olan, İbrahim Hakkı Caddesi ile Sosin Caddesinin kesiştiği bölümün iç kesimlerinde toprak kayması riskine karşı söz konusu alanda tıraşlamaya gidildi.

Son zamanlarda yağış durumunun artması ile yumuşak bir zemine ulaşan bölgede, toprak kaymasının önüne geçmek ve olası olumsuz bir duruma karşı önlem almak amacıyla belediye ekiplerimizce ek tedbirler alındı.

Toprağın yumuşaması üzerine çevredeki konutlara zarar verme olasılığına karışı çevre sakinlerinin şikayet ve önlem talebini değerlendiren ekiplerimiz NATO’ya sınır bulunan alanda zemin sağlamlaştırma çalışması için uzun süre çaba gösterdi.

Belediye ekiplerinin, yapılan şikayet ve talebi anında karşılamak için harekete geçmesi değerlendiren çevre sakinleri, belediye ekiplerinin anında gelmesinden ve taleplerinin gecikmeksizin karşılamasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Etiketler:
Sende Yorumla...