Yukarı

"BÜYÜME ORTAK GAYEMİZDİR"

Bu içerik 85 kez okundu.

31 Mart Yerel Seçimleri sonunda hedefin, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olması gerektiğine işaret eden MÜSİAD Batman Şube Başkanı Alaaddin İraz, "Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır." dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Alaaddin İraz, seçim sonuçlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yerel seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlar getirmesi temennisinde bulunan İraz, "Kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik eder ve tüm belediye başkanlarına belediyeciliğin, halkın hizmetlere erişimi bakımından hayati öneminin idraki ile başarılı bir görev süresi temenni ederiz. 31 Mart Yerel Seçimleri sonunda hedefimiz, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olmalıdır. 4 buçuk yıllık seçimsiz bir yönetim sürecinde kamusal dönüşümlerin tamamlanması, 'Yeni Ekonomik Plan' sonrası ortaya konacak ekonomik reformların netleşmesi, üretim-yatırım-ihracat hattında yeniden biçimlenen ekonomik modellerin uygulamaya konması, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının iyileştirilmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır." dedi.

Vaktin üretim vakti olduğunu vurgulayan İraz, "Ayrıca uluslararası rekabet alanında ülkemizi güvenilir bir yatırım ortamı ve ticaret partneri haline getirecek kalıcı, uzun vadeli ve çok yönlü yapısal değişimlerin bir an evvel hayata geçirilmesi adına, iş ve sermaye dünyasının en yaygın örgütü olarak elimizden gelen her desteği sağlamaya hazır olduğumuzu belirtiriz. Meselemiz Türkiye olsun diye çıktığımız yolda, meselesi Türkiye olan herkesin ortak çağrısının hevesle ve coşkuyla bu ülkeye hizmet etmek olması gerektiğinin altını bir kez daha çizeriz. Değişen uluslararası ekonomi-politik konjonktür içinde yeniden yazılan kuralların, kabullenen ve uygulayan tarafı değil; oyun kuran ve kuralları bizzat belirleyen tarafı olacak Türkiye için vakit, geçmiş tecrübelerden olumlu dersler çıkarmak, bilginin ışığında ciddiyetle çalışmak ve üretmek vaktidir. Seçim sonuçları hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni dönem, Türkiye için şahlanma vakti olsun dileriz." diye konuştu. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...