Yukarı

120 ÇİFTÇİYE ISI MUHAFAZALI SERA NAYLONU DAĞITILDI

120 ÇİFTÇİYE ISI MUHAFAZALI SERA NAYLONU DAĞITILDI
Bu içerik 146 kez okundu.

Valiliğin destekleri ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Seracılığı Geliştirme ve Çilek Yetiştiriciliğini Yaygınlaştırma Projeleri" tanıtım toplantısı Zorköy’de yapıldı.

 Programa; Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcısı Metin Demirel, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, kamu kurum yöneticileri, BATSO Başkanı, Batman Ziraat Odası Başkanı,  siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda çiftçi katıldı.  Valiliğin destekleri ile hazırlanan “Seracılığı Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi tarafından % 100 hibe desteği ile Zorköy ve çevresinde bulunan köylerde seracılığın geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla toplam 120 çiftçiye ısı muhafazalı sera naylonu dağıtımı yapıldı. Sason ilçesinde ise bu yıl 100 çitçiye ikişer dekardan toplam 200 dekarlık yeni çilek üretim alanları oluşturuldu.Programda çiftçilere hitaben bir konuşma yapan Vali Şahin,  Batman’ın verimli topraklara sahip olduğunu belirterek,çalışmak, üretmek geleceğe güvenle bakmak ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sunabilmek ana hedefimizdir" dedi.

 Seracılık ve çilek yetiştiriciliğinin bölgede yeni olduğunu vurgulayan Vali Şahin, "Bu yıl Sason ilçemizde çilek yetiştiriciliğine 500 bin lira, Balpınar beldesi ve çevre köylerde seracılığı desteklemek amacı ile 1 milyon lira civarında bütçe ayırdık. Seracılığı destekleyeceğiz, seracılık geliştikçe bu bölgenin bir seracılık merkezi olacağına inanıyorum.  Sizler burada seracılığın gelişmesinde önemli başarılara imza attınız.Sason ilçemizde de çitçilerimiz çilek üretimini marka haline getirdiler ve tüm Türkiye'ye tanıttılar.Sason'da çilek yetiştiriciliğinin yaygınlaşması için de her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız" diye konuştu. (Valilik Basın)

Etiketler:
Sende Yorumla...