Yukarı

KOZLUK'TA MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

KOZLUK'TA MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI
Bu içerik 79 kez okundu.

Kozluk ilçesinde Atatürk Ortaokulu tarafından “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı düzenlendi.

29 Ekim İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Kaymakam Osman Bilici, Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaya, Hakim Şoray Yıldız, Kozluk İlçe Emniyet Müdürü Hayrullah Altıparmak, İlçe Jandarma Komutanı Selim Kasacı, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, Şube Müdürleri Abdussamed Oral, Bilgiye Pala, Kemal Altuner, okul yöneticileri, memurlar, gazi ve şehit yakınları ile öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Büşra Rahat’ın yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Atatürk Ortaokulundan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Bintaş yaptı. Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan film gösterisinden sonra okulun öğrencisi Rojda Çiftçi “Bayrak” adlı şiiri okumak üzere sahneye çıktı. Öğrencilerin “İstiklal Marşı Kime Yazıldı” adlı bir tiyatro oyunu ile sahne aldığı programa 8. Sınıf öğrencilerinin “Ordunun Duası” şiirini okumalarıyla devam edildi. Daha sonra Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan oratoryonun gösterimi ile program sona erdi. Programın hazırlanmasında ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen Müzik Öğretmeni Mehmet Beşli’ye, Türkçe Öğretmenleri Taha Kongül’e, Emin Güldü’ye, Beden Eğitimi Öğretmeni Uysal Bozna’ya ve Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet Sıddık Aktin’e teşekkür edildi.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...