Yukarı

SANDIK TAŞIMA YÖNTEMİ İLE 150 BİN OY ÇARÇUR EDİLDİ

SANDIK TAŞIMA YÖNTEMİ İLE 150 BİN OY ÇARÇUR EDİLDİ
Bu içerik 682 kez okundu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli partisinin seçim çalışmaları kapsamında Batman’da düzenlenen mitinge katıldı. HDP’nin ittifak yaptığı partilerin temsilcilerinden Mehmet Kamaç (İÖP), Mehmet Emin Kardaş (PDK-T), Aytullah Aşiti (Azadi Hareketi), Sinan Çiftyürek (KKP), Abdulhay Okumuş (DDKD)’un da katıldığı mitingde konuşan Temelli, 24 Haziran seçimlerinde 150 bin oyun sandık taşıma yöntemi ile çarçur edildiğini belirterek, “Bu seçimde de aynı şeyin peşindeler. Ama sandıkları nereye kaçırırsanız kaçırın, o sandıkları yakalar yine oyumuzu kullanırız” dedi.

AK PARTİ KÜRT DÜŞMANLIĞINDAN BESLENİYOR

Türkiye’nin her yerinde bir arada yaşadıklarını belirten Temelli,  "biz bir arada yaşama irademizi her seferinde güçlü bir şekilde ortaya koyduk. Buna tahammül edemeyenler halkı bölüyorlar, karşı karşıya getiriyorlar, düşmanlaştırıyorlar. Bunu da AKP kendinden önceki dönemde olduğu gibi aynı anlayışla sürdürüyor, Kürt düşmanlığı ile sürdürüyor. Bu meseleyi çözümsüz bırakarak kendi iktidarını sürdürmek istiyor. İşte 31 Mart’ta sonu gelen budur. Artık bu düşmanlığa izin vermeyeceğiz."

BÜTÜN GAZETELER TEK MANŞET ATIYOR

Gazetelerin yüzde 90’ını ele geçirildiğini iddia eden Temelli konuşmasını şöyle sürdürdü." Bütün gazeteler tek manşet atıyor. HDP’ye düşmanlık. Halklara düşmanlık. Hep bu tekçi anlayış televizyonlarda, gazetelerde aynı düşmanlıkla karşımıza çıkıyor. Ne televizyonların reytingi kaldı, ne gazetelerin tirajı. Hepsi tükendi, hala bizi kötülemeye bizi düşmanlaştırmaya devam ediyor. " (M. Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...