Yukarı

EVLERİ YIKILACAK KORKUSUYLA YAŞIYORLAR

EVLERİ YIKILACAK KORKUSUYLA YAŞIYORLAR
Bu içerik 95 kez okundu.

​Batman'da çökme tehlikesi bulunan derme çatma tek katlı kerpiç evde yaşayan anne, evin yıkılması korkusuyla çoğu zaman sabahlara kadar çocuğunun nöbetini tuttuğunu söyledi.

Batman'da maddi imkânları olmayan Kılıç ailesinin evi çökme tehlikesiyle karşı karşıya. Şirinevler Mahallesi 1420 Sokak No 17’de bulunan tek katlı derme çatma iki göz odalı kerpiç yapılı evde oturan aile, her an evin üzerlerine çökeceği korkusunu yaşıyor.

ılıç ailesinin zorlu yaşam koşulları ise görenlerin yüreğini burkuyor. 2 nüfuslu Kılıç ailesi kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor. Yaşadıkları zorlu hayat koşullarının yanında aile, her yanı çatlaklarla dolu olan evlerinin her an çökeceği endişesi taşıyor.Oğlu ile birlikte kaldıkları evin birçok noktasında kırılma ve çökmelerin oluştuğunu belirten anne Ayşan Kılıç, maddi imkânsızlık nedeniyle evlerinin onarımını yapamadıklarını söyledi. Dama ve tavana naylon örtmesine rağmen kerpiçli olması nedeniyle yağışlı günlerde evlerini su bastığını ve gece evde her an çökecek korkusuyla uyuduklarını ifade eden anne Kılıç’ın tek isteği, korkusuzca uyuyabilecekleri sağlam bir ev.Eşinin yıllar önce kendilerini terk ettiğini aktaran Kılıç, sadece komşularının yardımlarıyla geçimlerini sağlayabildiklerini, henüz yeni engelli maaşının çıktığını dile getirdi. Yaşadıkları sıkıntının üzerine valiliğin başka bir eve girmeleri için kendilerine bir buçuk yıl kira yardımı yaptığını, kira yardımının kesilmesinin ardından tekrar evlerine dönmek zorunda kaldıklarını belirten Kılıç, evlerinin onarılacağının belirtilmesine rağmen yetkililerden bu yönde herhangi bir adım atılmadığını söyledi.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...