Yukarı

ÇALIŞMALARIMIZ ENGELLENİYOR

ÇALIŞMALARIMIZ ENGELLENİYOR
Bu içerik 228 kez okundu.

HDP, seçim çalışmaları ve lokal açılışları sırasında baskı yapılarak çalışmalarının engellenmek istediğini belirtti. HDP il binasında Belediye Eş başkan Adayı Mehmet Demir, PM üyesi Nurettin Turğut ve İl Eş Başkanvekili  Gülcemal Erdin basın toplantısı düzenledi. Burada konuşma yapan İl Eş Başkanvekili  Gülcemal Erdin, Batman Valisini kastederek, bu ile gelmesiyle beraber yasaklarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Erdin, " Bu ilde en çok oy alan bir partiyiz. Halkımızın seçim çalışmasını engellemeniz size katkı sunmaz, tam tersine sizi zorlar. Bir Vali olarak sizden eşit bir yaklaşım bekliyoruz. Tüm partilere gösterilen müsamaha bize de gösterilmesi ve tarafsızlıklarını göstermelerini istiyoruz."dedi.

KÜRT KARŞITI POLİTİKA YÜRÜTÜLÜYOR

Belediye Eş başkan Adayı Mehmet Demir ise, yerel sorunları konuşup tartışmak yerine Kürt karşıtı bir politika yürütüldüğünü ifade ederek, " Yerel seçim sürecini yaşıyoruz. Ama ne yazık ki, yerel sorunları tartışmak yerine bütün siyasetlerini Kürt karşıtı, düşmanlaştırıcı, dışlayıcı ve aşağılayıcı bir dil kullanılarak bir seçim çalışması yürütülmektedir. Bunu kabul etmiyoruz. "dedi.

TEMLLİ, 3 İLÇEYEDE GİDECEK

Bugün yapılacak HDP mitingine katılmak için Batman'a gelecek olan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 3 ilçeye de gidecek.  31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında bugün Batman'a gelecek olan Sezai Temelli, Hasankeyf, Gercüş ve Beşiri ilçesine de giderek vatandaşlardan partisinin Belediye başkan adaylarına için oy isteyecek. (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...