Yukarı

DEPREM HAFTASI, BAŞARILI TATBİKATLA BAŞLADI

DEPREM HAFTASI, BAŞARILI TATBİKATLA BAŞLADI
Bu içerik 80 kez okundu.

Deprem Haftası münasebetiyle Batman Kız Anadolu Lisesi’nde Deprem Tatbikatı düzenlendi. Gerçeğini aratmayan tatbikat ekipler başarılı çalışmalarıyla göz doldurdu.

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında, Deprem haftası nedeniyle gerçekleştirilen deprem tatbikatı Kız Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı. Vali Hulusi Şahin ve Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’un izlediği tatbikata Batman İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Milli Eğitim Müdürlüğü, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri), 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri ile öğrenciler katıldı.

Tatbikat anonsunun ardından öğrenciler hızlı bir şekilde okuldan çıkarıldı. Aslına uygun olarak gerçekleştirilen tatbikatta yangına Belediye İtfaiye ekiplerimiz anında müdahale ederken, AFAD ve UMKE ekipleri ile 112 Acil Sağlık ekipleri de can güvenliğinin sağlanması ve gerekli tedbirlerin nasıl alınması gerektiği konusunda çalışma yürüttü.

Tatbikatta, öğrencilerin yüksekten brandaya atlaması, AFAD ekiplerinin binada mahsur kalan öğrencileri tahliye etmesinin sergilendiği tatbikat izleyenler tarafından beğenildi. Tatbikatın bitiminde başarılı performans sergileyen ekipler, Vali Şahin ve Belediye Başkan Vekili Aksoy tarafından tebrik edildi. (Belediye Basın)

Etiketler:
Sende Yorumla...