SAĞLIKÇILARA İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ
Yukarı

SAĞLIKÇILARA İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

SAĞLIKÇILARA İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 118 kez okundu.

Dicle Kalkınma Ajansı ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü ortak çalışması ile sağlık müdürlüğü personellerine ‘Sağlık Hizmetlerinde Etkili İletişim’ eğitimi düzenlendi. Sağlık Müdürlüğü eğitim salonlarında düzenlenen eğitime Sağlık yöneticileri ve personelleri katıldı. Dr. M. Naci Çuhacı tarafından verilen eğitim 4 gün sürdü. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Geniş katılımın olduğu eğitimde; Hasta ile hastane çalışanları arasında etkili iletişim, Sağlık kurumlarında empati, Zor hastalarla başa çıkma yöntemleri, Çatışma yönetimi, Öfke yönetimi, Hasta şikâyetleri yönetimi, Hasta-hasta yakını beklentileri ve Sosyal yaşamda vatandaşların hastane algısı başlıklı konular işlendi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Osman Sünger, "Herkesin her dönemde eğitime ihtiyacı vardır. Bu yüzden eğitim almaktan çekinmemeli. Personel yetkinliğinin özellikle iletişim becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı eğitim verimli geçti. Eğitimde hedef hasta ile çalışan arasında iletişimi güçlendirmektir” dedi. Eğitime yüksek katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sünger katılımcılara teşekkür etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...