Yukarı

KURTARAN, RESİM DALINDA DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

KURTARAN, RESİM DALINDA DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ
Bu içerik 73 kez okundu.

‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında 23 ilin katılımı ile gerçekleşen ‘Renklerle Hayalimdeki Dünya’ konulu resim yarışmasında Batman'dan katılarak dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret etti.

‘Renklerle hayalimdeki Dünya’ resim yarışmasında derece yapan öğrencileri ve öğretmenlerini konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmenlerden bilgi aldı, öğrencilerle bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Sevgili çocuklar öncelikle sizi tebrik ediyorum, insanın yeteneğinin olması ne güzel. İnşallah bu yeteneğinizi daha da geliştireceksiniz. Katıldığınız yarışmalarda elde ettiğiniz derecelerle ilimizi, okullarımızı temsil ediyorsunuz. Öğretmenlerinize de özellikle teşekkür ediyorum onlar sizinle yakından ilgileniyorlar. İnşallah sizin ve resim dalında başarılı olan arkadaşlarınızın resimlerinden oluşan bir sergi düzenleyeceğiz. Bu sergi ilk serginiz olacak.” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ziyaretin sonunda öğrencilere ve öğretmenlerine kitap hediye etti onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında 23 ilin katılımı ile gerçekleşen ‘Renklerle hayalimdeki Dünya’ resim yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde derece yapan öğrenciler öğretmenleri ile birlikte 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da konuk edilecekler. Öğrencilerin ödül aldıkları resimleri de aynı tarihte Zorlu Center Performans Sanatları Merkezinde gerçekleşecek Çocuk Sanat Festivalinde sergilenecek. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...