Yukarı

"YAKIT ALAMAYACAK DURUMA GELDİK"

Bu içerik 101 kez okundu.

Motorin ve benzine gelen zamlara tepki gösteren Batmanlı sürücüler, yakıt alamayacak duruma geldiklerini söylediler.

Yılbaşının ardından akaryakıt fiyatlarının düşmesi beklenirken, motorine ve benzine peş peşe zam geldi. Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 18, benzinin litre fiyatına ise 17 kuruş zam geldi.

Söz konusu zamlara tepki gösteren Batmanlı sürücüler, akaryakıt zamlarının adeta bellerini büktüğünü dile getirdiler. Depolarını dolduramadıklarını, ancak kendilerine yetecek kadar yakıt alabildiklerini aktaran sürücüler, akaryakıta zam değil, indirim yapılması gerektiğini söylediler.

"AKARYAKIT FİYATI DÜŞMELİ"

Zamların kendilerini mağdur ettiğini dile getiren sürücülerden Ramazan Başaran, "Benzine ve mazota sürekli zam geliyor. Bizler bu gelen zamlardan hiç memnun değiliz. Aracımızla iş yapıyoruz, zamlardan dolayı bizi kurtarmıyor. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Önceden çok daha iyiydi. Bu sene 2-3 sefer akaryakıta zam geldi. Bu nedenle mağdur oluyoruz. Şehir içinde çalışan bir aracım var, bize bir şey kalmıyor. Yetkililerden akaryakıt fiyatının düşürülmesini istiyoruz. Bizleri de biraz düşünmelerini istiyoruz." dedi.

"KONTAK KAPATMA DURUMUNA GELDİK"

Akaryakıt fiyatının sabitlenmesi gerektiğini aktaran Ali Kızılırmak, kontak kapatma durumuna geldiklerini belirti.

Kızılırmak, "Akaryakıt zamlarına karşıyız. Her gün zam geliyor, bu nedir? 4 arabam var ve en ufak bir zamda etkileniyorum. Bir kuruşta bizim için bir kuruştur. Bir kuruş indiği zaman aylık 2 bin lira cepte kalıyor. Bir kuruş arttığı zaman 2 ay fazla ödüyorum. Fiyatın bir yerde durmasını istiyoruz. Şu anda biz de ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bizler zam olmasın istiyoruz. Artık kontak kapatma durumuna geldik." diye konuştu.

"BİRİLERİNİN BU ZAMMA DUR DEMESİ LAZIM"

Yetkililerin zamlara dur demesi gerektiğini vurgulayan Fırat Biçen, "3-4 ayda bir zam geliyor. Artık benzin alamayacak duruma geldik. Herkes poşete karşı çıkıyor ama bu zamlara karşı kimsenin sesi çıkmıyor. Daha önce 50 TL'ye 15-16 litre yakıt alabiliyordum, şimdi 10 litre alabiliyorum. Çok fark oynuyor. Bu zamların olmasını istemiyoruz. Birilerinin buna bir dur demesi lazım. Yakıt mı alalım, kira mı verelim, evi mi geçindirelim, bilemiyoruz." ifadelerini kullandı. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...